Uczniowie z SP w Grochowach kolejny raz mieli szansę wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, tym razem w ramach e-naukobusa. Zagadnienia związane z ciśnieniem, bezwładnością i powietrzem odsłoniły kilka swoich tajemnic dzięki przystępnym doświadczeniom, w części których mógł wziąć udział każdy - przed ekranem swojego komputera w domu. Kto wie, może do SP w Grochowach uczęszcza już drugi Tesla, Edison czy Łukasiewicz?
Drodzy Uczniowie!
Za nami miesiące wytężonej pracy. Pracy w niełatwych warunkach. Obostrzenia związane z pandemią znacząco zmieniły naszą szkolną codzienność. Z dumą mogę jednak stwierdzić, że dzielnie radzicie sobie w tych niecodziennych warunkach.
Chciałbym podziękować Wam za trud i zaangażowanie włożone w naukę oraz za dobre relacje, które zbudowaliście przy tak ograniczonych kontaktach w swoich klasach. Miejmy nadzieję, że już niebawem spotkamy się wszyscy razem w naszej szkole, na tradycyjnych lekcjach, uśmiechając się do siebie na szkolnych korytarzach.
Przed nami chwila wytchnienia od szkolnych obowiązków – czas szczególny, który niosą za sobą Święta Wielkanocne. Chciałbym życzyć Wam zdrowia, spokoju i wytchnienia od zamętu, który opanował naszą codzienność.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych da Wam siłę do sprostania wszystkim nowym wyzwaniom.
Liczę na to, że niebawem spotkamy się już osobiście.
Wesołych Świąt!
Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.
Od 22 marca do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.
Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.
Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
Do 11 kwietnia zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:
Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.
Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.
Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.
Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.
Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
14 lutego, to przecież nie tylko dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole była poczta walentynkowa, która sprawiła uczniom wiele radości. Został rozstrzygnięty również konkurs " Kartka Walentynkowa". Dziękujemy Wszystkim za piękne prace!
Dnia 11 lutego uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą - jak głosi tradycja, zajadali się słodkimi pączkami. Ale również "kodowali pączki", rozmawiali o tradycjach związanych z pieczeniem pączków. Dzień pączka nie tylko rozpoczął się niezwykle miło, ale również zakończył się przyjemnie. Jego zwieńczeniem była wesoła zabawa karnawałowa, na którą zostały wykonane własnoręcznie maski.
Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzony 9 lutego, ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Z tej okazji w naszej szkole podjęto działania, których celem było przypomnienie uczniom szkoły najważniejszych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w wirtualnym świecie, a także wskazanie pozytywnych przykładów wykorzystywania Internetu w codziennym życiu.
Dzień dobry. Wysyłam linki na temat: "Wpływ smartfonów na rozwój dziecka". Zachęcam do obejrzenia. Pedagog szkolny Halina Kubiak.Linki:https://www.youtube.com/watch?v=rlkEW0cMYz0&t=60s (W jaki sposób Twój telefon wpływa na Ciebie?)https://www.youtube.com/watch?v=reBzTX6UO5E (Zadbaj o dzięcięcy mózg. )https://www.youtube.com/watch?v=_zVobLkJPgI&t=210s (Wpływ smartfonów na rozwój dziecka.)https://www.youtube.com/watch?v=UXQ__DToreQ (Organizuj swojej rodzinie obowiązki domowe.)
Zachęcamy nauczycieli do zapoznania się z zeszytami przedmiotowymi dotyczącymi egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego w 2021 roku.
Zawartość zeszytówZestawy zeszytów przedmiotowych zostały przygotowane przez ekspertów opracowujących zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych w roku 2021. Każdy zeszyt zawiera zarówno opis wymagań, jak i praktyczne wskazania dla nauczycieli pomagające zastosować te zmiany w codziennej pracy.
Oprócz wymagań egzaminacyjnych materiały zawierają, m.in. komentarze do wymagań egzaminacyjnych, informacje na temat zmian w organizacji i formie egzaminu, czy też wskazówki metodyczne dla nauczycieli, dotyczące przygotowania uczniów.
Pobierz zeszyty:
Od 18.01.2021r. klasy 2 i 3 wracają do szkoły. Należy przestrzegać reżimu sanitarnego, Link do wytycznych:
file:///C:/Users/HP/AppData/Local/Temp/Wytyczne_MEiN_MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkol_podstawowych.pdf
Na zbliżające się świąteczne dni, wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku wiary w lepsze jutro życzy
Dyrektor Szkoły
-/Roman Izydorczyk/-
Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej.
Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.
Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.
Aby móc ubiegać się o pomoc:
łączny dochód uzyskany przez rodziców w 2019 r., podzielony na rodziców i dzieci w wieku do 18 lat nie może przekraczać w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
rodzina nie otrzymała w ostatnich trzech latach komputera zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania ich zakupu.
Do wniosku w celu potwierdzenia dochodu należy dołączyć: kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na 2019 r. oraz kopie zeznań podatkowych za 2019 r., w przypadku uzyskania dochodu z innych źródeł.
Dofinansowany zostanie zakup komputera dokonany od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.
Kwota maksymalnego dofinansowania (zaliczki) zostanie określona na podstawie wniosków, które zostaną złożone do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Ostateczne rozliczenie zostanie dokonane na podstawie faktur dostarczonych do ARiMR do 15 kwietnia 2021 r. W przypadku, gdy wnioskodawca dostarczy fakturę w mniejszej kwocie to zwróci różnicę ARiMR, jeśli wcale nie dostarczy faktury to zwróci całą kwotę.
Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania pomocy będą zamieszczone na stronie internetowej ARiMR pod adresem: www.arimr.gov.pl.
Podstawa prawna: § 13ze rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Więcej w załączniku.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchamia w listopadzie możliwość darmowego zwiedzania on-line m.in. Zamku Królewskiego w Warszawie, Wawelu, zamku w Malborku. Oto kilka przydatnych linków: https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/panoramy, http://3d.wawel.krakow.pl/, https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/wirtualnyprzewodnik-zwiedzaj-online, http://zamek-sandomierz.pl/547-darmowy-listopad-w-rezydencjach-krolewskich-online. Zachęcamy do takiej formy korzystania z internetu.
Szkoła wypożyczy laptopy uczniom, ktorzy tego potrzebują na czas zdalnego nauczania. Po sprzęt można zgłaszać się do szkoły.
Od 26.10.2020 r. (poniedziałek) w SP Grochowy wracamy do zdalnego nauczania w klasach 4-8.
Oddział przedszkolny i klasy 1-3 funkcjonują tak, jak do tej pory.
Na dniach zostanie wypracowany system komunikacji z uczniami. Na tę chwilę będzie to wyglądało podobnie, jak podczas ostatniej takiej sytuacji w drugim półroczu ubiegłego roku szkolnego - nauczyciele łączą się przez różne komunikatory: Skype, Messenger i inne.
Zachecamy wychowawców i rodziców uczniów klas 4-6 do zapisu swoich podopiecznych do bezpłatnych zajęć z ekonomii biznesu prowadzonych on-line przez wykładowców akademickich. Wszelkie informacje wraz z linkiem do zapisu są na stronie:
https://mail.google.com/mail/u/1/#inbox/FMfcgxwKhqlblNvjQrWbHNxpphHXMqCP
Zapisy do 31.10.2020r.
Szanowni Państwo,
wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w Polsce i na świecie działa wiele organizacji oferujących różnorodne programy stypendialne. Stypendium może pomóc m.in. sfinansować studia na wymarzonej uczelni osobom z małych miejscowości, umożliwić wyjazd na staż za granicę czy realizację projektu artystycznego. Bezpłatna, dostępna dla wszystkich baza stypendiów, konkursów i staży na portalu MojeStypendium.pl, prowadzona od 2006 roku przez Fundację Dobra Sieć, pomaga znaleźć oferty odpowiadające zainteresowaniom i sytuacji życiowej danej osoby.
Zachęcamy do sprawdzenia ogłoszenia niezależnej strony MojeStypendim.pl