9.11.2021 r. w SP w Grochowach miała miejsce kolejna, VII odsłona Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Choć powinna to być już ósma edycja, niestety w roku ubiegłym konkurs nie odbył się ze względu na sytuację pandemiczną. W tym też nie obyło się bez ograniczeń, nasi młodzi artyści występowali praktycznie bez udziału publiczności. Mimo tego pięknie reprezentowali swoje szkoły i z dumą przedstawiali swój talent wokalny i uzdolnienia muzyczne.
Wszystkich przybyłych gości w zastępstwie dyr. p. Romana Izydorczyka witała p. Marzena Mizerska. Natomiast w komisji zasiadali: p. Renata Andrzejewska, ks. proboszcz Adam Grabowski i p. Mirosław Ośkowiak, którym to przypadło najtrudniejsze zadanie tego wydarzenia - czyli wyłonienie zwycięzców spośród tak wspaniale występujących wykonawców.
Ostatecznie jury podjęło następujące decyzje:
Kategoria klas 1-3 (do której zgłosił się tylko jeden duet):
I miejsce: Natalia Bazela i Michalina Kaczmarek z utworem "Niepodległość" (SP Grochowy).
Kategoria klas 4-8:
I miejsce ex aequo: Michalina Miętkiewicz z utworem "Biały krzyż" (SP Jaroszewice Grodzieckie) i Wiktoria Wróbel z utworem "Ojczyzna" (SP Kuchary Kościelne);
II miejsce: Wiktoria Łukasiewicz z utworem "Nie żałujcie serca dziewczyny" (SP Rychwał);
III miejsce ex aequo: Wiktoria i Zuzanna Kozaneckie z utworem "Przybyli ułani" (SP Grochowy) oraz Nadia Kubiak i Dawid Bekała z utworem "Pałacyk Michla" (SP Dąbroszyn).
Zostały przyznane jeszcze dwa wyróżnienia dla: Kaliny Jaworskiej i Zofii Kubaszewskiej z utworem "Hej, hej ułani" (SP Rychwał) oraz Dominiki Wojtczak i Zofii Uzarowicz z utworem "Oka" (SP Biała Panieńska).
Gratulujemy wszystkim, którzy wystąpili w konkursie po tak długiej przerwie. Każde z Was pokazało, że potrafi poświęcić swój wolny czas, aby uczcić pamięć całych pokoleń wspaniałych ludzi, którzy nie pytali dlaczego trzeba kochać Ojczyznę, tylko jak bardzo należy to robić.
Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!
Dnia 19.10.2021 r. w SP w Grochowach miało miejsce jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń w życiu ucznia - ślubowanie pierwszoklasisty!
Cała społeczność Naszej szkoły życzy Wam wielu pięknych i radosnych chwil spędzonych w klasach, na korytarzach, na boisku, podczas godzin wychowawczych, podczas lekcji i szkolnych wycieczek.
Niech życiowa podróż z plecakiem na ramieniu po drogach wiedzy będzie dla Was przyjemnym doświadczeniem, które zainspiruje do podejmowania w dorosłym życiu odważnych kroków w dążeniu do realizacji marzeń!
Dnia 14.10.2021 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się piękna akademia. Uczniowie choć uroczyście, to jednak "na wesoło" zaprezentowali scenkę przedstawiającą los nauczyciela, który błąka się po świecie, a nawet po zaświatach w poszukiwaniu zatrudnienia, aby w końcu trafić do Naszej szkoły w Grochowach. Odbył się również pokaz mody szkolnej przeznaczony dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Dziękujemy za olbrzymią dawkę śmiechu :)
Na koniec wręczono wszystkim pracownikom szkoły po pięknej róży, a p. Marzena Mizerska w imieniu dyrektora p. Romana Izydorczyka przekazała nagrody deyrektora następującym osobom:
- pani Mirosławie Wiatrowskiej, pani Katarzynie Czapczyk, pani Monice Cieślak oraz pani Wiesławie Sztejkowskiej.
Przy okazji Dnia Nauczyciela zostały przyznane jeszcze dwa szczególne wyróżnienia: nagroda burmistrza i "Zasłużony dla Gminy Rychwał" wręczone w Rychwale przez burmistrza pana Stefana Dziamarę pani Marzenie Mizerskiej.
Gratulujemy i życzymy samej pomyślności wszystkim osobom związanym z edukacją szczególnie w SP w Grochowach i całej Gminie Rychwał!
Dnia 29.09.2021 r. najdłuższa przerwa "śniadaniowa" zamieniła się w przerwę "piknikową", a to za sprawą Naszych uczniów, którzy pałaszowali na świeżym powietrzu pyszne owoce :) Zdrowo i kolorowo!
Dnia 29.09.2021 r. do SP w Grochowach zawitali policjanci, którzy przygotowali dla Naszych maluchów pogadankę m.in. o bezpieczeństwie na drodze i w samochodzie (foteliki) czy o bezpiecznym zachowaniu się przy obcym psie. Przedszkolaki i pierwszoklasiści poznali również wyposażenie umundurowania i zajrzeli do radiowozu :)
Dnia 20.09.2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Spędzaliśmy czas na wspólnych zabawach i grach. Każde dziecko otrzymało odznaczenie WYJĄTKOWY PRZEDSZKOLAK, ponieważ NIE MA dzieci LEPSZYCH i GORSZYCH! Każde dziecko jest WYJĄTKOWE! :D
18 i 19.09.2021 r. odbył się w Żychlinie XXIV ZŁAZ Hufca Konin, będący biwakiem podsumowującym miniony rok harcerski 2020/2021, jak i rozpoczynającym nowy. Był on dla Naszej drużyny wyjątkowy! Okazuje się, że pomimo olbrzymich trudności związanych z pandemią, 98 Drużyna Harcerska "Leśni podróżnicy" w Grochowach wspięła się we współzawodnictwie drużyn Hufca Konin na najwyższy szczyt o nazwie "Rysy", zdobywając tym samym po raz pierwszy, w krótkiej historii swojego działania, zaszczyt umieszczenia na drzewcu proporca pamiątkowego gwoździa, a na mundurach naszywki świadczącej o wysokiej jakości pracy drużyny. Trzeba podkreślić, że ten sam tytuł uzyskała jeszcze tylko jedna konińska drużyna spośród wszystkich harcerskich i starszoharcerskich. Dodatkowo ćwik Eryk Lewandowski otrzymał patent przybocznego po ukończeniu z wyróżnieniem hufcowego kursu funkcyjnych Kręgu "Ad Astra". Po raz pierwszy też dwoje harcerzy wyrosłych w 98 DH opuszcza ją przenosząc się do konińskich wędrowników skupiających najstarszą grupę młodzieży, aby tam kontynuować swoją przygodę.
Życzymy sobie i całemu środowisku hufca ZHP Konin, aby i ten rok przyniósł wiele wyzwań do pomyślnego zrealizowania!
Czuwaj!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego w SP w Grochowach już za nami. Uczniowie zadecydowali, co następuje:
- Natalia Górecka - została przewodnicząca,
- Dominik Balcerczak - zastępcą przewodniczącej,
- Oliwier Behnke - skarbnikiem,
- Patryk Lewandowski - sekretarzem.
Opiekunem SU został p. Michał Brodecki, a funkcje pomocnicze będą sprawowały p. Monika Cieślak i p. Marzenia Mizerska.
Gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych pomysłów, i znakomitej współpracy! :)
Szanowni Państwo.
w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Załączniki:
Informujemy rodziców , że we wrześniu są w szkole możliwe szczepienia przeciw covid 19. Szczegółowe informacje można znależć pod linkiem:
https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgzGkbDRQFTfwpwpvqzLVFQPMszML
Przekazujemy informację o zmianach w programie „Dobry start”, który będzie obsługiwany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Źródło informacji: https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start
Plakat:file:///C:/Users/HP/AppData/Local/Temp/Plakat_Dobry_Start.pdf
10:00 - msza święta w kościele,
11:00 - uroczystości szkolne przed szkołą od strony boiska.
Uwaga - jeżeli pogoda nie dopisze, uroczystości szkolne zostaną przeniesione na salę gimnastyczną, w których poza uczniami będą mogli wziąć udział tylko rodzice ÓSMOKLASISTÓW i zaproszeni goście.
Przypominamy, o przestrzeganiu nadal obowiązujących obostrzeń Covidowych.
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.
Prosimy o udostępnienie ich rodzicom oraz nauczycielom z Państwa placówki.
Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.
https://dokumenty.mein.gov.pl/dab5d38f-5001-4997-8628-be93077f7512/20210611szczepieniauczniowwwieku1218latinformacjedlaszkoli.docx
Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w Poznaniu opracowała broszurę skierowaną do rodziców pt.: „Dzieci w wirtualnej sieci”, którą przekazała bezpłatnie w wersji elektronicznej Kuratorium Oświaty w Poznaniu, jak również pozostałym kuratoriom, w celu jej upowszechnienia wśród rodziców dzieci przedszkolnych oraz szkolnych.
Powstała inicjatywa ma na celu wsparcie rodziców dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego oraz uzależnień i zagrożeń wirtualnego świata, by byli w stanie lepiej rozumieć aktualne wyzwania i zagrożenia, a w rezultacie stawać się lepszymi, świadomymi wychowawcami.
W związku z powyższym, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o przesłanie do rodziców, za pośrednictwem dzienników elektronicznych, list mailingowych lub w inny, wybrany przez Państwa sposób, załączonego listu wraz z broszurą „Dzieci w wirtualnej sieci”, by dotarła do jak najszerszego grona rodziców dzieci i młodzieży w naszym województwie.
Z poważaniem Robert Gaweł Wielkopolski Kurator Oświaty
Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.
Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.
Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu.
Data publikacji: 4 maja 2021
Szanowni Państwo Dyrektorzyszkół i placówek oświatowych w Wielkopolsce
W terminie 7-8 maja br. odbędą się XXV Targi Edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Hasło tegorocznej edycji, która odbędzie się w wersji on-line brzmi:Uwaga Edukacja!
Zapraszam uczniów wraz z rodzicami do odwiedzenia wirtualnego stoiska Kuratorium Oświatyw Poznaniu. Przygotowaliśmy ciekawe oraz przydatne informacje m.in. na temat oferty szkół ponadpodstawowych, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, czy praw i obowiązków rodziców.
Do udziału w targach, w charakterze wystawców, zgłosiły się szkoły ponadpodstawowe z całej Wielkopolski, szkoły wyższe oraz instytucje działające w obszarze edukacji i nauki. W programie znalazły się konferencje, webinaria, szkolenia e-learningowe, panele dyskusyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców.
Konferencja on-line, otwierająca targi, odbędzie się 7 maja, o godzinie 13:00.
Zachęcam Państwa do rozpowszechnienia wśród uczniów oraz rodziców informacjio targach, a także możliwości zgłoszenia udziału oraz zapisywania się na towarzyszące im wydarzenia na stronie XXV Targów Edukacyjnych w Poznaniu.
Z poważaniem
Robert GawełWielkopolski Kurator Oświaty
Szanowni Rodzice.
Informujemy, że rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Grochowach rozpocznie się od 01.03.2021 r.
Dokumenty są dostępne w placówce oraz na stronie internetowej szkoły.
http://ko.poznan.pl/kuratorium/aktualnosci_kurator/2021/01/terminy-postepowania-rekrutacyjnego-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20212022/
Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały szczegółowe wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021 r. egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, zawodowego oraz eksternistycznych. Dokument został podzielony na 6 sekcji. W wytycznych znalazły się m.in. informacje dotyczące środków ochrony osobistej, środków bezpieczeństwa związanych z organizacją przestrzeni, budynków i pomieszczeń czy dodatkowe procedury bezpieczeństwa.
Wytyczne w sprawie organizowania i przeprowadzania egzaminów – podział.
Wytyczne zostały podzielone na 6 sekcji, w których kolejno przedstawiono:
W dokumencie oznaczono wytyczne, o których zdający powinni zostać poinformowani przed egzaminem, a także informacje, które powinny być po raz kolejny przekazane zdającym po zajęciu miejsc w sali egzaminacyjnej / w miejscu przeprowadzania egzaminu.
W materiale znalazły się także dodatkowe instrukcje związane z koniecznością wprowadzenia szczegółowych rozwiązań powiązanych z daną wytyczną. Są to np. szczegółowe rozwiązania techniczne związane z organizacją pracy zdających, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa.
Źródło: MEiN